wtorek, 24 maja 2011

pracowity weekend

Za nami weekend wytężonej pracy.. ale się działo!

W sobotę odbyło się bardzo ciekawe spotkanie z Panią Gracjaną Woźniak, dzięki której udało nam się
trochę lepiej poznać magicznych przedszkolaków.

Następnie Justyna Jary i Barbara Songin wprowadziłyn nas w świat śpiewu, teatru, zabawy.
Cała grupa głośno i z ogromnym zaangażowaniem śpiewała nie tak prostą bajkę o kruku..

Za to Niedziela była fotograficzno-gazetowa. Powstała nowa bajka o tajemniczym tytule "bajka o ptakach".

Wszystkich ciekawych naszych działań, a właściwie ich efektów zapraszamy na Niedzielne Bajkowanie
29 maja o g. 12.00 w siedzibie Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę" przy ul. Mokotowskiej 55 domofon 50

Odbędzie się wtedy światowa premiera naszej bajki, a co jeszcze sprawdźcie sami...

czwartek, 19 maja 2011

Rusza Niedzielne Bajkowanie





Zapraszamy na Niedziele Bajkowanie

temat:
bajki o ptakach
29.05. 2011
godz. 12:00

w programie:

stare bajki z rzutnika,ktore pamiętają nasi rodzice
nowe bajki, które uwielbiają dzieci
w siedziebie "ę"

oraz dużo dobrej zabawy podczas warsztatów plastycznych
na świeżym powietrzu


Zapraszamy do siedziby Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę" ul. mokotowska 55 domofon 50

WSTĘP WOLNY

środa, 18 maja 2011

pierwsze warsztaty








Pierwsze bajkowanie za nami!

14 maja odbyły sie pierwsze warsztaty w ramach projektu "Bajkowanie - zrób to sam!".
Mielismy okazję sie poznać, zobaczyć, trochę wspólnie pobawić i popracować. Na deser mieliśmy bardzo ciekawy wykład Pani Iwony Hardej oczywiście o bajkach!

Teraz pełni energii czekamy z niecierpliwościa na kolejne spotkanie.

Dla uczestników warsztatów( tylko dla uczestników projektu) krótkie przypomnienie:
21.05.2011
godz. 10.00 spotkanie z psychologiem dzieciecym
godz. 12.00 warsztat teatralny,
warsztaty potrwają do godz.15.00

22.05.2011
godz. 10.00 warsztaty animacji
warsztaty potrwaja do godz. 13.00



W sobotę odbyły się również warsztaty Bajkowania na Warszawskich Targach Książki,
w ramach zaproszenia przez Centrum Zdrowia Dziecka. Podczas warsztatów przedstawiona została bajka o motylku i księżniczce oraz stworzone zostały papierowa motyle, które trafią do dziciaków z Centrum!





czwartek, 5 maja 2011

Zakończyliśmy właśnie rekrutację do projektu "Bajkowanie - zrób to sam!". Spośród wielu ciekawych zgłoszeń wyłoniliśmy 12 uczestników.



Wszystkim serdecznie gratulujemy i zapraszamy na pierwsze spotkanie, które odbędzie się 14 maja o godz. 10.00, na ul. Mokotowskiej 55/50.


Do zobaczenia

środa, 4 maja 2011

pierwsze BAJKOWANIE

Zapraszamy na pierwsze w tym sezonie

NIEDZIELNE BAJKOWANIE
czyli spotkanie z bajkami oraz świetną zabawę

Gdzie?
w siedzibie "ę" przy ul. Mokotowskiej 55/50

Kiedy?
29 maja o 12.00

Dla kogo?
Dla dzieci i dosrosłych, którzy też chcą wrócić do świata bajek.


Wstęp oczywiście bezpłatny.

wtorek, 12 kwietnia 2011


Ruszył nabór do projektu "Bajkowanie - zrób to sam"

Bajkowanie – zrób to sam to cykl warsztatów skierowanych do warszawskich rodziców, dziadków, animatorów, oraz osób pracujących na co dzień z dziećmi (m.in. w przedszkolach i domach kultury). Rozszerzamy dotychczasową formułę Bajkowania. Zachęcamy dorosłych do rozwijania swojej wyobraźni i umiejętności. Przygotowujemy do poprowadzenia spotkania z dziećmi.


Dowiecie się między innymi:

- jak w różny sposób opowiadać bajki
- gdzie szukać inspiracji
- jakie bajki opowiadać
- ile zmysłów można zaangażować do tak pozornie prostej czynności.

Podczas warsztatów powiemy:

- jak w różny sposób opowiadać bajki

- gdzie szukać inspiracji

- jakie bajki opowiadać

- ile zmysłów można zaangażować do tak pozornie prostej czynności.


Uczestnicy warsztatów dowiedzą się jak wykorzystywać różne techniki pracy z grupą (m.in.: teatralne, animacji poklatkowej, muzyczne i plastyczne).

Dodatkowo będą mieli szansę sprawdzić zdobytą wiedzę w praktyce podczas NIEDZIELNYCH BAJKOWAŃ organizowanych w siedzibie Towarzystwa "ę".

Warsztaty potrwają od maja do końca czerwca.

UDZIAŁ W PROJEKCIE JEST BEZPŁATNY.

Zgłoś się do projektu. Wypełnij ankietę i odeślij (w temacie maila: BAJKOWANIE: imię_nazwisko) na adres: agnieszka.kokowska@e.org.pl

Na zgłoszenia czekamy do 30 kwietnia.



Ankieta:


Imie :

Nazwisko :

wiek :

nr telefonu :

e-mail :


1. Napisz nam coś o sobie(kim jesteś?, jakie są twoje

zainteresowania?, jak lubisz spędzać wolny czas?)


2. Czym zajmujesz się na co dzień?


3. Jakie są twoje ulubione bajki?


4. Czy zajmowałeś/aś się już kiedyś bajkowaniem (czyli opowiadaniem

bajek grupie dzieci lub jednemu dziecku), lub jeżeli nigdy do tej pory

to się nie zdarzyło to dlaczego chciałbyś/ chciałabyś to robić?


5. Dlaczego chcesz wziąć udział w projekcie?, jakie są twoje oczekiwania?


6. W jaki sposób mógłbyś/mogłabyś wykorzystać zdobyte umiejętności?,

gdzie chciałbyś/chciałabyś bajkować?


7. Skąd dowiedziałeś/aś się o projekcie?



***Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w

ankiecie dla potrzeb rekrutacji, zgodnie z ustawą z dnia 29.08.1997 r.

o ochronie danych osobowych. (Dz. U. z 2002 r. nr 101, poz.926 ze

zm.)


Harmonogram spotkań:

warsztaty: 14,21,22 maj oraz 18,19 czerwiec

bajkowania: 29 maj oraz 26 czerwiec


zapraszamy


piątek, 8 kwietnia 2011

Witamy po długiej przerwie.
A w bajkowaniu, jak to wiosną bywa, czas na zmiany.

Właśnie rozpoczął się nabór do projektu
Bajkowanie - "zrób to sam" - kreatywne warsztaty opowiadania bajek. W ramach projektu odbędą się warsztaty muzyczne, teatralne, plastyczne oraz warsztaty animacji, podczas których uczestnicy projektu dowiedzą się jak wykorzystywać wszystkie te dziedziny podczas opowiadania bajek. Chcemy poruszyć waszą wyobraźnię, przekształcić zwykłe bajkowanie w małe, multimedialne wydarzenie. Jeżeli jesteś ciekawy, zgłoś się. Warsztaty są dla wszystkich, którzy lubią i chcą opowiadać bajki. Nabór trwa do 30 kwietnia.

Zapraszamy