piątek, 22 stycznia 2010

Wracamy! Kolejne Bajkowanie 31 stycznia

Po zimowo-świątecznej hibernacji, mimo mrozu i śniegu otrzepujemy się z zimowego snu!
Zapraszamy na pierwsze w tym roku Bajkowanie - 31 stycznia, jak zawsze w samo południe.
Na przekór styczniowi będzie w klimatach letnich. Na tapetę bierzeny tym razem MORZE.
Do zobaczenia!



Bajkowanie
31 stycznia g. 12.00
ę-miejsce: Mokotowska 55 domofon 50


poniedziałek, 28 grudnia 2009

"OKO"

Z radością, dumą i błyskiem w OKU prezentujemy najnowsze dziecko Bajkowania.
Pozazdrościliśmy tym, którzy przenosili bajki na klisze. Spróbowaliśmy szum rzutnika PREXER zastąpić szumem komputera. Do współpracy zaprosiliśmy duet bajkotwórców z czasopisma dla dzieci "Czarodziejska Kura" - Łukasza Kaniewskiego i Roberta Czajkę. Dźwięki ulepił jak zawsze ten sam, jak zawsze czarodziej Patryk Zakrocki.

Dziś - odsłona pierwsza.
Z bajką należy postępować radośnie i czule - usiąść wygodnie w fotelu, wziąść na kolana dziecko, kota, jamnika. Bajkę w formacie pdf odtwarzamy jako pokaz slajdów - sami przesuwamy kolejne klatki. Równocześnie pobieramy i odtwarzamy plik z muzyką, która już wie co ma robić i płynie bez niczyjej pomocy.

Wkrótce osłona druga, z bonusem i niespodzianką, a tymczasem - oto "OKO"!




Bajka pt. "OKO" autorstwa Łukasza Kaniewskiego i Roberta Czajki do pobrania tutaj: http://e.org.pl/blog/bajka_oko.pdf

 Muzyka autortwa Patryka Zakrockiego:

piątek, 18 grudnia 2009

ale kosmos!

Ostatnie w 2009 roku bajkowanie za nami. Odwiedziliśmy wszystkie planety naszego układu słonecznego, siłą rozpędu zahaczyliśmy o księżyc i rodzinny dom Pana Astronoma. W "ę" zostawiliśmy po sobie nasz własny, w pełni autorski kosmos. Budowanie nowego kosmicznego ładu wraz z jego architektami dokumentował Marcin Kowalski. Do zobaczenia w styczniu - zaglądajcie na bloga, szczegóły już niedługo. A tymczasem odpoczywajmy zimową porą, uwalniajmy karpie i zbierajmy siły do kolejnych bajkowych podróży!




































poniedziałek, 7 grudnia 2009

czwartek, 26 listopada 2009

Robale opanowały Mokotowską!

Było o mrówce, której zachciało się ślubu, o biedronce szukającej pogubionych kropek i o świerszczu, który zamarzył o urlopie - ta ostatnia bajka w odcieniach szarości, a czarowała nie mniej od poprzednich!

Bardzo dziękujemy Panu Jerzemu - to od tego zaprzyjaźnionego hobbysty-bajkomaniaka pożyczamy co miesiąc bajki kliszowe. Ma ich ponad 2000 w swojej kolekcji, jest więc z czego wybierać...a dziękujemy mu tym razem szczególnie, bo pomógł nam zastapić stary, zasłużony w dziejach Bajkowania, acz posiadający kiepską optykę rzutnik "Ania" na taki, który wprawia nas w stan euforii.

Kto nie widział robali do jedzenia, jakie wyczarowały Szczotki Pędzle-niech żałuje!

Patryk "Świerszcz the Muzykant" Zakrocki - o czym już chyba możemy głośno, dnia robalowego obchodził urodziny -  opowiadał tak, że chcemy, by nie przestawał przez kolejne 35 lat:-)
Kasia Sawko "sprzedała" świetny patent na mikołajkowe prezenty - robalowe magnesy na lodówkę (pisząca te słowa, jak już wszstkie dzieci i dorośli wrócili do domów a poduszki i dywany - na półki, zaszyła się w kącie i zapomniała o bożym świecie, czego efektem są dwa nowe, spektakularne magnesy na Mokotowskiej. Jeden oczywiście w kształcie litery "ę"  :-)

A na koniec - bardzo dla nas miła niespodzianka. Autorem zdjęć prezentowanych na blogu jest Pan Andrzej, Tata Mateuszka.

Dziękujemy wszystkim małym i dużym gościom, którzy tak licznie pojawili się na Mokotowskiej.
Zapraszamy 13 grudnia - będzie kosmicznie!
















 










poniedziałek, 2 listopada 2009

Bajkowo - Robakowo

Zapraszamy na kolejną odsłonę Bajkownania już 22 listopada o g. 12.00 do ę miejsca (Mokotowska 55/50).

Tym razem na warsztat bierzemy owady i spółkę :)

Do zobaczenia!

Swoją obecność prosimy potwierdzać mailem na adres: dorota.borodaj@e.org.pl


poniedziałek, 12 października 2009

Było nam muzycznie:-)






Kolejne Bajkowanie za nami! Dzięki opowieściom Patryka Zakrockiego wiemy już, jak było podczas "Balu na dnie morza u Pana Węgorza", co robił „Świerszcz w pałacu mrówek” i jak brzmi „Blues Nosorożca”. Żeby muzyka zbyt szybko z nas nie uciekła, pod okiem Kasi Sawko robiliśmy nasze własne grzechoczące instrumenty. A wszystko to na przekór jesiennej szarości za oknem! Widzimy się z Wami za miesiąc, 22 listopada. Będzie o tym, co w trawie piszczy…