piątek, 12 lutego 2010

Nie do wiary - CZARY MARY


28 lutego g. 12.00
Mokotowska 55 domofon 50

zapraszamy

wtorek, 9 lutego 2010

Harmonogram bajkowania

Znamy już daty naszych koleknych spotkań. Zapraszamy do siedziby Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę" przy ul. Mokotowskiej 55, domofon 50. Zawsze o 12:00, prawie zawsze w ostatnią niedzielę miesiąca. Tematy poszczególnych bajkowań i kolejne terminy będą tu stopniowo uzupełniane.

28 lutego - Czary-Mary...

28 marca - Igła z nitką

25 kwietnia - Wiosna

23 maja (uwaga - tym rzem przedostatnia niedziela maja) - Dziwoloągi

12 września - WYJĄTKOWO O GODZINIE 14:30 - urodziny Animatorni - bajki z różnych stron świata

24 października - Spryciarze

28 listopada - Królewicze i Królewny

12 grudnia - Bajki o Miłości

środa, 3 lutego 2010

Lokomotywa tęskni!

Opiekujemy się nią, a ona wzdycha ciężko i wypatruje swojego właściciela.




Nadmorskie Bajkowanie

Pan Maluśkiewicz i Wieloryb - wiecznie żywi! Elemelek, który wybrał się nad morze - również. A do tego wszystkiego premiera bajki "OKO" (która owszem, ma z morzem wiele wspólnego, gdyż występują w niej rybacy i inne morskie motywy:-)). Potem - malowanie, lepienie i wyklejanie morskiej fauny. W sam raz na styczniowe południe. Poniżej - zdjęcia Marty Zabłockiej (dziękujemy!). Spotykamy się 28 lutego, jak zawsze: 12:00, Mokotowska 55 domofon 50. Będziemy czarować...!



















fot. Marta Zabłocka

piątek, 22 stycznia 2010

Wracamy! Kolejne Bajkowanie 31 stycznia

Po zimowo-świątecznej hibernacji, mimo mrozu i śniegu otrzepujemy się z zimowego snu!
Zapraszamy na pierwsze w tym roku Bajkowanie - 31 stycznia, jak zawsze w samo południe.
Na przekór styczniowi będzie w klimatach letnich. Na tapetę bierzeny tym razem MORZE.
Do zobaczenia!



Bajkowanie
31 stycznia g. 12.00
ę-miejsce: Mokotowska 55 domofon 50


poniedziałek, 28 grudnia 2009

"OKO"

Z radością, dumą i błyskiem w OKU prezentujemy najnowsze dziecko Bajkowania.
Pozazdrościliśmy tym, którzy przenosili bajki na klisze. Spróbowaliśmy szum rzutnika PREXER zastąpić szumem komputera. Do współpracy zaprosiliśmy duet bajkotwórców z czasopisma dla dzieci "Czarodziejska Kura" - Łukasza Kaniewskiego i Roberta Czajkę. Dźwięki ulepił jak zawsze ten sam, jak zawsze czarodziej Patryk Zakrocki.

Dziś - odsłona pierwsza.
Z bajką należy postępować radośnie i czule - usiąść wygodnie w fotelu, wziąść na kolana dziecko, kota, jamnika. Bajkę w formacie pdf odtwarzamy jako pokaz slajdów - sami przesuwamy kolejne klatki. Równocześnie pobieramy i odtwarzamy plik z muzyką, która już wie co ma robić i płynie bez niczyjej pomocy.

Wkrótce osłona druga, z bonusem i niespodzianką, a tymczasem - oto "OKO"!




Bajka pt. "OKO" autorstwa Łukasza Kaniewskiego i Roberta Czajki do pobrania tutaj: http://e.org.pl/blog/bajka_oko.pdf

 Muzyka autortwa Patryka Zakrockiego:

piątek, 18 grudnia 2009

ale kosmos!

Ostatnie w 2009 roku bajkowanie za nami. Odwiedziliśmy wszystkie planety naszego układu słonecznego, siłą rozpędu zahaczyliśmy o księżyc i rodzinny dom Pana Astronoma. W "ę" zostawiliśmy po sobie nasz własny, w pełni autorski kosmos. Budowanie nowego kosmicznego ładu wraz z jego architektami dokumentował Marcin Kowalski. Do zobaczenia w styczniu - zaglądajcie na bloga, szczegóły już niedługo. A tymczasem odpoczywajmy zimową porą, uwalniajmy karpie i zbierajmy siły do kolejnych bajkowych podróży!