poniedziałek, 27 czerwca 2011

NIEDZIELNE BAJKOWANIE


Nasze ostatnie przed wakacyjne bajkowanie już za nami. Tym razem było owocowo - warzywnie. Na początek wiersz Brzechwy "Na straganie" z piękną oprawą muzyczną, następnie w ruch poszły spraye i szablony. I tak wzdłuż muru powstały piękne kolorowe warzywa, nasi bohaterzy. Obok cały czas królowała plastelina i Bluszczyk, tym razem wspomagał nas czerwcowy numer.

Warsztaty plastyczne kredą po asfalcie i pełno truskawek. A obok cały czas działy się warsztaty Bzik za bzika i mnóstwo przepysznych przepisów na truskawki. Było przepysznie i kolorów. Kto nie był niech żałuję...zabawa była świetna.

Następne bajkowanie już we wrześniu. Serdecznie zapraszamy i życzymy udanych wakacji, pełnych słońca i bajek.





















poniedziałek, 20 czerwca 2011

Niedzielne Bajkowanie


Zapraszamy na Niedziele Bajkowanie

Polowanie na truskawki

26.06. 2011

godz. 12:00

podwórko kamienicy przy ul. Mokotowskiej 55

w programie:

  • · stare bajki ,ktore pamiętają nasi rodzice
  • · nowe bajki, które uwielbiają dzieci
  • · i dużo dobrej zabawy podczas warsztatów plastycznych na świeżym powietrzu.

O poczęstunek dla małych łakomczuchów zadba Kawiarnia Numery Litery.

Połączyliśmy siły z Bzik za Bzika, którzy w niedzielne południe zaserwują wam warsztaty kulinarne.

Dowiedzieć się będzie można:

  • · jak upolować truskawkę w szklance?
  • · jak udusić ją w rondelku?
  • · jak zalać ją czekoladą?
  • · i czy można jeść truskawki z bazylią?

Koniecznie przynieście truskawki, słoiki i ulubione przepisy!

Zapraszamy do siedziby Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę" ul. mokotowska 55 domofon 50

WSTĘP WOLNY

Dodatkowe informacje na

bzikzabzika.pl

warsztaty






W ten weekend odbyły się nasze ostatnie przedwakacyjne warsztaty. Było bardzo twórczo i warzywnie.
W sobotę robiliśmy szablony, a następnie malowaliśmy piękne warzywa inspirując się ponadczasowym wierszem Brzechwy "Na straganie". W niedzielę natomiast nadaliśmy mu piękną oprawę muzyczną. Wszystkich ciekawych efektów naszej pracy zapraszamy w niedzielę 26 czerwca na Bajkowanie, sami zobaczycie, posłuchacie, pomalujecie.....

środa, 8 czerwca 2011

Polowanie na truskawki

Juz 26 czerwca serdecznie zapraszamy na ostatnie przedwakacyjne Bajkowanie!!!!!

Tym razem polujemy na truskawki, na dodatek w świetnym towarzystwie Bzik za Bzika....

Bajkować będziemy o owocowych bajkach!

Będzie plastycznie, muzycznie, a przede wszystkim podwórkowo, bo tym razem bajkujemy na świeżym powietrzu..

A naszym nowym sprzymierzeńcem staje się Bzik za Bzika ! (projekt w ramach Animatorni).

Tym razem zaserwują wam warsztaty kulinarne.


Dowiecie się:

-jak upolować truskawkę w szklance

-jak udusić ją w rondelku

-jak zalać ją czekoladą

-i czy możliwa jest miłość truskawki z bazylią


Koniecznie przynieście truskawki, słoiki i swoje ulubione przepisy.

więcej info: bzikzabzika.pl


Będzie z nami również magazyn Bluszczyk, który podpowie nam

co zrobić z plasteliny!


Wszystko to dziać się będzie na podwórku, na ul. Mokotowskiej 55

Startujemy 26 czerwca oczywiście o godz. 12.00

zabawa potrwa do ostatniej truskawki


WSTĘP WOLNY!

ZAPRASZAMY


poniedziałek, 30 maja 2011

NIEDZIELNE BAJKOWANIE




Pierwsze niedzielne bajkowanie już za nami...


Najpierw w naszych progach zagościły bajki kliszowe, zrobiło się miło i przytulnie...

potem trochę sobie poopowiadaliśmy, a na deser premierowy pokaz "bajki o ptakach".

Kto był, już wie jak nam było wesoło...podwórkowe warsztaty, plastelinowe ptaki...



Naszą inspiracją była papuga Ambrozja z magazynu Bluszczyk, kogo nie było instrukcje wykonywania podobnych figurek może znaleźć w Bluszczyku!



dziękujemy wszystkim za wspólną zabawę!!!

a kto nie był ma jeszcze szansę

następne bajkowanie już w czerwcu!





















środa, 25 maja 2011

Bajkowanie


Zapraszamy na Niedziele Bajkowanie

temat:
bajki o ptakach
29.05. 2011
godz. 12:00

w programie:

stare bajki z rzutnika,ktore pamiętają nasi rodzice
nowe bajki, które uwielbiają dzieci
w siedziebie "ę"

oraz dużo dobrej zabawy podczas warsztatów plastycznych
na świeżym powietrzu


Zapraszamy do siedziby Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę" ul. mokotowska 55 domofon 50

WSTĘP WOLNY

wtorek, 24 maja 2011

pracowity weekend

Za nami weekend wytężonej pracy.. ale się działo!

W sobotę odbyło się bardzo ciekawe spotkanie z Panią Gracjaną Woźniak, dzięki której udało nam się
trochę lepiej poznać magicznych przedszkolaków.

Następnie Justyna Jary i Barbara Songin wprowadziłyn nas w świat śpiewu, teatru, zabawy.
Cała grupa głośno i z ogromnym zaangażowaniem śpiewała nie tak prostą bajkę o kruku..

Za to Niedziela była fotograficzno-gazetowa. Powstała nowa bajka o tajemniczym tytule "bajka o ptakach".

Wszystkich ciekawych naszych działań, a właściwie ich efektów zapraszamy na Niedzielne Bajkowanie
29 maja o g. 12.00 w siedzibie Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę" przy ul. Mokotowskiej 55 domofon 50

Odbędzie się wtedy światowa premiera naszej bajki, a co jeszcze sprawdźcie sami...