niedziela, 13 listopada 2011

Tancereczka i Kominiarczy


19 listopada o godz. 12 zapraszamy dzieci i rodziców do "ę" (Mokotowska 55 lokal 50) na spektakl „Tancereczka i kominiarczyk“ wg baśni H. Ch. Andersena, lalkowy spektakl dla dzieci z cyklu ABC Teatru Lalek. Reżyseria i obsada: Luba Zarembińska (Teat Stacja Szamocin).

Teatr Stacji Szamocin opowiada historię miłości tancereczki i kominiarczyka, napisaną przez króla magicznej baśni Hansa Christiana Andersena. Dwoje ludzieńków, by się spełnić, wyruszają w daleki świat. Są narażeni na przeróżne trudne próby, a nawet niebezpieczeństwa. A gdy już mogą być wolni i szczęśliwi, widzą przed sobą i ponad sobą ogromny świat. Wracają do domu, z którego uciekli, by chronić siebie i swą miłość. Na obracającym się stoliku pojawia się teatrzyk w formie okrągłych pudeł, pudełek i pudełeczek ,które chowają się jedne w drugim i ujawniają się widzowi wraz z akcją i kolejnymi scenkami. Lalki z parasolek – czy to możliwe ?Stacja Szamocin kolejny raz proponuje teatrzyk przyjazny dziecku i stawia sobie za cel zainspirowanie dziecięcego widza pomysłami i nakłonienie do samodzielnej próby swoich sił w teatrze.

Luba Zarembińska: reżyser Teatru Lalek. Od 1997 roku prowadzi Stowarzyszenie Edukacyjno-Teatralne: Ośrodek-Teatr „STACJA SZAMOCIN". Zarembińska szczególnie dba o dobrą jakość przedstawień, a w proponowanym cykl ABC Teatru Lalek spektakle są kameralne, przyjazne i bliskie dziecku. Propozycje Stacji Szamocin są okazją do spotkania z teatrem niebanalny. Lubimy, jak dzieci oglądają nasze spektakle razem z dorosłymi.

WSTĘP WOLNY

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz